logo_pozion
< wszystkie wpisy
Wybaczenie – ulga, której potrzebujesz

Data publikacji

Kochane, niedawno opublikowałam post o tym, żeby wybaczać innym. Podałam link do medytacji. Zachęcam Cię, abyś spróbowała. Dla mnie było to bardzo trudne, ale muszę przyznać, że dało mi to ogromną lekkość i wolność. Zrzuciłam więzy, które sprawiały, że nie mogłam złapać oddechu.

Jeśli jeszcze się zastnawiasz, czy to ma sens, to przeczytaj dalej. Dziś chcę podzielić się z Tobą pewną informacją, która być może nakłoni Cię, aby chociaż spróbować.

Jakie są konsekwencje braku wybaczenia?

    1. Brak wybaczenia powoduje, że coś nas cały czas gryzie, ciąży nam na sercu. Nie jest to bez wpływu na nasze ciało i umysł. Jesteśmy w stanie chronicznego stresu, wydzielają się hormony, które przy długotrwałym stanie mogą wpłynąć na nas nie tylko poprzez objawy fizyczne jak bóle głowy, bezsenność itd., ale także psychicznie – od lęków po depresje.
    2. Dopadnie Cię poczucie nieustającej krzywdy, braku sprawiedliwości, żalu i zgorzknienia. Nie brzmi fajnie, prawda? Najgorsze jest to, że złe wibracje spowodowane tymi emocjami przyciągają kolejne, czasem jeszcze gorsze. Jeśli wybaczysz, zobaczysz zmianę. Nawet jeśli nie od razu, to z czasem się to stanie. Wtedy możesz zauważyć jakie pociągnie to zmiany w Twoim życiu. Nagle zaczną przytrafiać Ci się dobre rzeczy – to mózg przestawił się na inne fale.
    3. Może się to odbić na Twoich relacjach np. z rodziną, przyjaciółmi, współpracownikami, a także nowo poznanymi ludźmi. A tego nikt z nas nie chce.

Jeśli jeszcze nie skorzystałaś  z medytacji dedykowanej wybaczeniu, to zapraszam Cię do obejrzenia filmu: Wybaczenie – Medytacja.

Mam nadzieję, że będziesz w stanie przebaczyć innym i zacząć żyć od nowa. Wolna i szczęśliwa :). Szczerze Cię do tego zachęcam.

Z miłością, Jadwiga.

Więcej
wpisów