logo_pozion
< wszystkie wpisy
Umysł managerki

Data publikacji

W roku 2020 świat zmienił oblicze. Biznes co prawda był przygotowany na ewentualny kryzys, gdyż co chwilę spekulowano, że gospodarka jest przegrzana i będzie spowolnienie. Nikt jednak nie przewidział takiego rozwoju wypadków. Sama nie do końca wierzyłam, że sprawa jest tak poważna. Od stycznia przebywałam w Tajlandii, którą wybrałam na drugi dom. Wiadomość o wirusie z Wuhan wydawała się nie dotyczyć mnie bezpośrednio. Na Koh Samui życie toczyło się pełną parą. Restauracje i hotele notowały szczyt obłożenia. Na plażach wylegiwali się biznesmeni spragnieni odpoczynku. Przylecieli z całego świata na chwilę, nawet z Chin. Prognozowano, że biznes szybko się z tym upora. Tak się jednak nie stało.

Umysł menagerki – siła wobec wyzwań Nowego Roku

W 2021 roku kobiety managerki będą musiały poradzić sobie z wieloma dodatkowymi wyzwaniami. Rząd zdecydował o wprowadzeniu narodowej kwarantanny. Oznacza to, że plany wielu z nas ulegną zmianie. Ograniczenia w przemieszczaniu, zakaz zgromadzeń, home office – spotęgują poczucie izolacji i odosobnienia. Narastać będzie stres – nie tylko pośród pracowników, ale także managerek. Potrzebna będzie dodatkowa siła, aby stawić czoła wyzwaniom, które są w zakresie ich odpowiedzialności. Niezbędna będzie odwaga i determinacja, aby dobrze poprowadzić zespół, którym zarządzają, a który zmaga się z zadaniami w domowych warunkach. Nierzadko z laptopem na kuchennym blacie, płaczącymi w tle dziećmi, z obolałym kręgosłupem obmyślają zwycięskie strategie – nasze pracownice: wojowniczki, szare myszki, niezależne liderki, wrażliwe artystki i zagubione debiutantki.

Czego potrzebują liderki?

Liderka 2021 roku potrzebuje balansu personalnego, wyciszenia umysłu, siły, cierpliwości, pomimo że czasami sama pracuje z laptopem, gdy w tle płaczą dzieci.

Musisz być silna, uspokój umysł. Ty prowadzisz, Ty nie podążasz!

Musisz wzmacniać tych, z którymi pracujesz, ponieważ bez dobrego Zespołu jesteś słabym ogniwem.

Przeczytaj także “Wewnętrzna siła. Jak ją wzmocnić?

Jadwiga

#dajęsiłękobietom #liczysięsiłakobiety #odkrywamysiłę

Więcej
wpisów