logo_pozion
< wszystkie wpisy
Stań się motylem, czyli o dojrzewaniu do miłości…własnej

Data publikacji

Związek z samym sobą

Pierwszym i najważniejszym związkiem, jaki tworzymy, jest związek z samym sobą. Aby tworzyć piękne i zdrowe relacje z innymi ludźmi – pokochaj siebie. To kluczowa kwestia, bowiem nikt nie zapełni pustki w Tobie, jeśli nie kochasz i nie akceptujesz siebie. Tylko Ty możesz dać sobie akceptację, miłość, poczucie bezpieczeństwa.

Jeżeli patrzysz na siebie przez pryzmat innych ludzi, to zawsze będziesz wypadać gorzej. Dlatego jeśli nieustannie porównujesz się do innych, spróbuj to zmienić, przekieruj uwagę na siebie, wsłuchaj się w siebie. Zadaj sobie pytania:

  • Jaka jesteś i czego potrzebujesz?
  • Jak czujesz się we własnym towarzystwie?
  • Czy jesteś szczęśliwa sama ze sobą?
  • Czy lubisz siebie?
  • Jak o sobie myślisz? Jesteś krytycznym sędzią czy obserwatorem?

Kochaj siebie, bo jesteś jedyną osobą, która może dać Ci miłość. Jeżeli nie zaakceptujesz i nie pokochasz siebie, będziesz cały czas szukać potwierdzenia swojej wartości w oczach innych, będziesz zakładać maski przed ludźmi, aby zyskać ich akceptację i miłość.

Pomyśl, czy masz w sobie odrobinę zdrowego egoizmu? Czy nieustannie wyrzekasz się siebie dla innych? A jeśli tak, to dlaczego to robisz? Czy rezygnujesz z siebie, bo pragniesz nieustannego potwierdzania swojej wartości w oczach ludzi, którym pomagasz? Liczysz na ich wdzięczność, docenienie tego, jaka jesteś dobra?

Zajrzyj w głąb siebie i zobacz jaka jesteś. Bądź neutralnym obserwatorem. Nie oceniaj, po prostu patrz, bądź uważna. Nakłoń siebie do autorefleksji. Sięgnij do medytacji, aby uczyć się relaksacji, wyciszenia, skupienia na swoich myślach. To myśli są źródłem naszych emocji, zatem aby zmienić emocje, trzeba poznać i zrozumieć myśli, które je wywołują i odnaleźć ich przyczynę.

 

Ja w związku

A jaka jesteś w związku? Czy czujesz się w nim dobrze, swobodnie? Możesz być w pełni sobą?

Co robisz, aby Twoja relacja weszła na wyższy, lepszy poziom? Pamiętaj, że jeżeli chcesz mieć dobry związek, zacznij od siebie. Zapytaj, czego potrzebujesz w związku – szacunku, zrozumienia, bliskości, dobrej komunikacji – a następnie pomyśl, co możesz zrobić, aby tak było. Zacznij od siebie, bo to czego pragniesz, powinno być najpierw w Tobie.

Jeżeli chcesz, aby ktoś o Ciebie dbał, to pomyśl o tym, jak Ty dbasz o siebie. Czy potrafisz zadbać o swoje ciało, duszę i umysł, o równowagę między dawaniem, a braniem? Gdy pragniesz szacunku od partnera, to czy sama siebie szanujesz? Jeżeli oczekujesz od związku poczucia bezpieczeństwa, to zapytaj siebie, jak Ty zapewniasz sobie bezpieczeństwo.

Nie bój się stawiania pytań. One pomogą Ci bardziej poznać samą siebie i rozwinąć skrzydła.

Dopiero wtedy, gdy poukładasz samą siebie, zobaczysz i zrozumiesz źródła własnych braków, zaakceptujesz przeszłość, pokochasz się taką, jaka jesteś, staniesz się barwnym motylem.

Odkryj, że jesteś silna, piękna, mądra, że potrafisz o siebie dbać i że naprawdę kochasz siebie, a wtedy inni też to zobaczą.

Pozwól zaprosić się na kurs „Medytacja dla początkujących”, stworzony z myślą o kobietach takich jak Ty, które pragną bardziej odkrywać i kochać siebie.

Więcej
wpisów