logo_pozion
< wszystkie wpisy
Jak zmienić życie na lepsze? 5 skutecznych sposobów

Data publikacji

Nikt z nas nie budzi się rano i nagle nie zaczyna działać inaczej. Zmiana zawsze wymaga od nas czasu pracy i systematyczności. Warto jednak zrobić pierwszy krok, a potem kolejny i kolejny, aby w końcu zobaczyć, że nasze życie zyskało inną lepszą jakość i że czerpiemy z niego radość każdego dnia. Zobacz, jak zmienić życie na lepsze już dziś, wykorzystując 5 skutecznych sposobów.

 

1. Uświadom sobie ograniczające Cię schematy

Abyś mógł cokolwiek zmienić, potrzebujesz świadomości tego, co dzieje się w Twoim życiu teraz. Dlatego postaraj się być uważnym i pytaj siebie o to, dlaczego myślisz w taki, a nie inny sposób, dlaczego podejmujesz właśnie takie decyzje. Znajdź źródło Twoich myśli.

Pamiętaj, że często nieświadomie odtwarzamy w naszym życiu schemat przekazany nam przez rodziców, nauczycieli, przyjaciół, kulturę czy religię, w której zostaliśmy wychowani.

Pytaj siebie o to, co jest Twoje, a co przyszło z zewnątrz, jaki jesteś naprawdę. Bądź świadomy, bo Twoja wolność i radość życia zależą od zmiany myślenia. Ponadto o wiele łatwiej będzie Ci zmienić to, co uświadomione.

 

2. Zmień sposób myślenia

Twoje myśli warunkują emocje, a te nieustannie wpływają na Twoje wybory i działanie. Dlatego zacznij od zmiany myślenia.

Sięgnij do medytacji i obserwuj:

— jakie myśli są u Ciebie najczęstsze,

— jakimi schematami kierujesz się na co dzień,

— jakie stereotypy Cię ograniczają.

— czy kieruje Tobą nieustanny lęk czy miłość.

Kiedy myślisz negatywnie, to zawsze rzutuje to na Twoje emocje, decyzje i postrzeganie świata.

Dlatego pozwól sobie na otwartość, na dopuszczenie do głosu innych myśli, na wysłuchanie odmiennego światopoglądu, na przyznanie przed sobą, że może inni też mogą mieć coś inspirującego do powiedzenia.

Tylko zmiana kolejnych myśli przyniesie efekt w postaci zmiany działania.

Sprawdź również “7 korzyści płynących z medytowania“.

 

3. Zmień nawyki

Kolejnym krokiem po zmianie myślenia jest stopniowe zmienianie swoich zachowań. Wszystko zaczyna się od małych rzeczy. Postaraj się więc podejmować swoje decyzje bardziej świadomie i tworzyć powoli nową jakość – życie, które przyniesie Ci radość.

 

4. Nie trać energii

Radość życia jest też ściśle związana ze spokojem wewnętrznym, a ten z umiejętnością zdystansowania się wobec sytuacji, na które nie mamy wpływu oraz w stosunku do ludzi, którzy odbierają nam energię.

Pomyśl, co Ci daje energię, a co ją odbiera. Nie trać cennej życiowej energii na działania, które Cię osłabiają. Wszystko, co w życiu mamy, jest efektem naszej pracy, więc skup się na tym, co dla Ciebie cenne i działaj w oparciu o energię miłości.

 

5. Dbaj o równowagę

Zadbaj o wewnętrzny balans, abyś miał prawidłową energię do działania. Kochaj siebie, myśl o sobie dobrze. Twoje życie zależy od Ciebie. Niech Twoje myśli będą twórcze i pozytywne, a staniesz się twórcą swojego życia, a nie jedynie jego biernym uczestnikiem.

Medytuj, kochaj, żyj pełnią życia!

Więcej
wpisów